[email protected]
Пн.-Сб. 9:00 - 18:30

Як знизити рівень шуму металочерепиці

как снизить шумность металлочерепицы

Зміст статті:

Чому металочерепиця вважається гучної

 kak snizit shumost metallocherepitsu Без сумнівів металочерепиця цілком виправдано є лідером продажів на будівельному ринку. Залучаючи своєю зовнішньою красою і відмінним терміном служби, вона викликає інтерес кожного другого домовласника, який шукає дахове покриття для свого даху. Незважаючи на такі численні переваги вироби, як, наприклад, надійність, зносостійкість, легкість, міцність, є у цього покриття і деякі недоліки. Основний з них – це недостатня звукоізоляція. Як результат, дах стає дуже галасливою при найменшому дощі і цей настирливий стукіт може створити істотний дискомфорт для всіх мешканців будинку. При вкладенні чималих коштів в будівництво даху, хочеться, щоб вона була побудована грамотно і далі йшла б тільки приємна її експлуатація.

Щоб забезпечити акустичний комфорт в будинку, необхідно подбати про шумоізоляції металевого даху, в нашому випадку металочерепиці.

Найпоширенішими причинами, за якими покрівля стає надто гучною, є:

 • Порушення геометричних розмірів аркушів.
 • Перегрів ділянок покриття на стиках.
 • Ігнорування технології укладання певних верств в складі покрівельного пирога.

Таким чином, звук стуку дощу посилюється через те, що листи мають незначні пошкодження, недостатньо закріплені саморізами і відсутній один з найважливіших шарів.

Чи можливо знизити рівень шуму

Саме завдяки тому факту, що цей на перший погляд істотний недолік, можна усунути і мінімізувати його вплив на загальний комфорт проживання і перебування в будинку, металочерепицю воліє таке велике число домовласників. Як би вас не лякала перспектива гучної покрівлі, є всі можливості для того, щоб уникнути цього.

Питання грамотної шумоізоляції даху з металочерепиці можна забезпечити за рахунок:

 • Облаштування обрешітки з дощок однакового розміру, щоб листи матеріалу не просідали і не створювалися умови для того, щоб дах ставала галасливою.
 • Грамотно виконаного монтажу всіх шарів дахового пирога, тому при пошуку будівельників завжди приділяйте особливу увагу професіоналізму обраної бригади.
 • Використання спеціальних сучасних шум поглинаючих матеріалів, які є невід’ємною частиною пирога покрівлі.
 • Застосування кріплень в достатній кількості, щоб дахове покриття було надійно і міцно зафіксовано. Також саморізи повинні мати кільце ущільнювача, щоб забезпечити ще більш надійну фіксацію.

Які матеріали використовувати для шумоізоляції

 minvata Щоб шумоізоляція даху з металевої черепиці була якісною, потрібно застосовувати спеціальні матеріали. При їх виборі обов’язково потрібно враховувати їх параметр індексу звукопоглинання. Як звукоізоляційного шару використовується теплоізоляційні матеріали, наприклад:

 • скловата,
 • мінвата,
 • базальтове волокно.

Всі ці матеріали мають досить високий індекс звукопоглинання, що робить їх оптимальними варіантами для забезпечення якісної звукоізоляції.

Що ще важливо, так це те, що всі ці матеріали відносяться до сегменту доступних будматеріалів.

Крім показника індексу звукопоглинання, дуже важливо, щоб теплоізоляційний матеріал мав певний показник динамічного модуля пружності.

Є певний порядок укладання шарів шумоізоляції:

 • Після укладання гідроізоляції в рулонах на кроквяні ноги, відбувається набивка теплоізоляції на обрешітку.
 • Поліпшити шумоізоляцію і теплоізоляційні властивості даху можна за допомогою укладання мінеральної вати, товщина такого шару повинна скласти не менше 200 мм.
 • Коли стоїть завдання зробити звукоізоляцію готової даху, утеплювач укладається між кроквами, при цьому важливо не пошкодити і не пом’яти минвату. Іноді теплоізоляційний матеріал укладають у два шари.

Чи впливає якість монтажу на майбутню гучність покриття

 uteplitel-dlya-krushi-kakoi-luchshe Не можна заперечувати той факт, що від якості монтажу покрівельної конструкції залежить і рівня звукоізоляції даху з металевої черепиці. Якщо була проігнорована головна вимога до самої обрешітці, то навіть використання теплоізоляційних матеріалів для поліпшення ефекту звукоізоляції, не зможе особливо врятувати ситуацію.

Щоб аркуші не бовталися, що не провисали, а також не утворювалися горби, потрібно чітко слідувати оптимальному кроці обрешітки. Правильно розраховувати крок кроквяної системи можна, маючи на руках габаритні розміри листів металочерепиці.

Дотримання правил монтажу та вимог до укладання всіх шарів покрівельної конструкції, є запорукою отримання негучний даху. Так що справа не в самій металочерепиці, а в тому, як працює монтажна бригада, і наскільки правильно були підібрані всі будівельні матеріали. Тільки в такому випадку ваш будинок буде затишним і комфортним, а дах ніколи не буде доставляти дискомфорт і створювати настирливі звуки.

Щоб підсумувати всю вищевикладену інформацію, ми можемо сказати, що грамотна звукоізоляція покрівлі можлива в тому випадку, якщо ви:

 • Чи не економите на кріпленнях.

 • Чи використовуєте теплоізоляцію з достатнім рівнем звукопоглинання.
 • Чи виконуєте основні рекомендації з укладання покрівельного пирога, в тому числі і шарів теплоізоляції, який виступає одночасно і звукоізоляційні.
 • Знаєте, що починати правильний монтаж необхідно ще на етапі облаштування обрешітки, щоб вона була встановлена ​​ідеально рівно і з однаковим кроком.

Ефективність робіт, спрямованих на забезпечення відмінного рівня звукоізоляції, буде залежати в першу чергу від самого домовласника і від того, як він буде контролювати всі етапи виконання робіт.