[email protected]
Пн.-Сб. 9:00 - 18:30

Як відрізнити якісну металочерепицю від підробки

Зміст статті:

Маркування.
Бездоганний профіль.
Перевіряє товщину сталі.
У чому небезпека використання підробки?

На що звернути увагу при покупці металочерепиці?

Металочерепиця – не тільки найпопулярніший матеріал для покрівлі даху, а й виріб, який часто підробляють. Підробляють продукцію під якісні варіанти, а саме під німецьку та словацьку продукцію, адже вони славляться добрими параметрами служби. Багато покупців намагаються загострити увагу при покупці оригінальності товару, але не всі знають, як її перевірити. Назвемо 5 важливих складових, які можуть свідчити про те, що перед вами не є підробка.

Маркування.

Профільовані вироби зі сталі мають різну форму та колір. Внутрішня сторона аркушів може містити інформацію, яка розповідає, що перед вами не підробка. Лазерне маркування на внутрішній частині металевої черепиці – це розпізнавальний знак продукції надійних виробників. Якщо вона є на матеріалі, це говорить про те, що:

 • Матеріал має конкретні параметри, зазначені у маркуванні. Стає зрозумілим походження сировини, саме стали. Для багатьох покупців важливим є вибір металочерепиці за критерієм походження сталі. Деякі домовласники довіряють лише певним виробникам сталі.
 • Виробник не економив на нанесенні маркування, а значить продукція може бути дорожчою за аналогічну, але без подібної опції. Адже сам процес вимагає додаткового обладнання та трудовитрат, що й впливає на вартість товару.
 • Покупець може звірити зазначені дані з тими, що представлені у технічній документації. Таким чином можна переконатися в якості та оригінальності матеріалу.

Важливо відзначити, що маркування наноситься як виробниками металу, так і безпосередньо тими заводами, які виготовляють металочерепицю.

Бездоганний профіль.

Низькосортну продукцію можна побачити неозброєним оком. Якщо профіль бездоганний, лист виглядає шикарно і не має жодного недоліку чи геометричної похибки. До речі, запорукою того, що листи профільовані ідеально:

 • Використання сучасного та справного обладнання.
 • Залучення кваліфікованого персоналу.
 • Дотримання продуманих технологій.

Такі листи дуже зручно монтуються, не видно стики листів, не важко замінити при необхідності окрему ділянку даху або лист покриття.

Різноманітність профілів на сьогодні уможливила вибір серед великої кількості варіантів, де є універсальні та консервативні форми хвилі, так і більш оригінальні з більшою висотою профілю.

Перевіряє товщину сталі.

Щоб дізнатися, чи достовірна зазначена виробником товщина сталі, доводиться використовувати спеціальні прилади, але вони є в одиниць. У звичайних домовласників, які стикаються вперше із завданням перекрити дах, їх точно немає у домашніх інструментах. Тому із завданням перевірки товщини листів упоратися нелегко. Сподіватися, що продавець запропонує покупцеві таку можливість перевірки не варто. Єдиним із доступних варіантів перевірки є звірка заявлених даних із тими, що зазначені у документації на товар.

Сталь має бути достатньо товстою, щоб:

 • Справлятися з механічними впливами, які можуть викликати деформацію і, відповідно, пошкодження певних шарів виробу.
 • Витримувати навантаження снігових мас та рясних опадів, не піддаватися деформуванню під впливом сильного вітру.
 • Прослужити багато десятиліть без необхідності дорогих ремонтів.

У чому небезпека використання підробки металочерепиці?

Коли домовласнику шляхом обману продають низькосортну продукцію під виглядом якісної, він має в найближчому майбутньому зіткнутися з низкою проблем експлуатації даху.

 1. По-перше, продати металочерепицю завтовшки 0,4 мм під виглядом виробу з завтовшки 0,45 мм зовсім нескладно. Особливо покупцю, який зовсім не знає, яким чином перевірити вказані продавцем параметри. Чим тонший лист, тим більше вразливий він перед різними згубними впливами, а якщо він деформується, далі може бути і інша псування виробу – іржа, корозія.
 2. По-друге, перевірити реальний вміст оцинкування практично неможливо, але на якість захисту від впливу опадів цей шар дуже впливає. В даному випадку найбільш ефективним способом перевірки оцинкування є ознайомлення з маркуванням на аркушах або офіційною документацією, де перевірені і надійні виробники завжди вказують реальні дані.
 3. По-третє, найбільшою проблемою може стати передчасний вихід з ладу даху. Вона може протікати, тоді знадобиться ремонт або заміна покриття. У такому разі доводиться знову витратити чималі гроші на будівництво, а все через те, що вам під виглядом хорошого товару продали продукцію не лише з малою товщиною сталі, але й із сумнівною якістю оцинкування та полімерного шару.