[email protected]
Пн.-Сб. 9:00 - 18:30

Який термін служби у фальцевої покрівлі

Фальцевая кровля графит

Зміст

 1. Як вибрати сировину для основи
 2. Які чинники впливають термін служби матеріалу.
 3. Скільки в середньому є фальцева покрівля.
 4. Як влаштований механізм з’єднання.

Фальцева покрівля – це покриття для дахів, яке є листами металу, з’єднані за допомогою спеціального з’єднання, що називається фальцем. Матеріал підходить для будівництва приватних будинків, промислових, комерційних та адміністративних будівель. Іноді панелі використовуються навіть для обшивки фасадів, адже виріб пристосований і для такої функції.

Простота та елегантність декоративних даних, які має фальцева покрівля, сприяють вдалому оформленню покрівлі та об’єкта загалом. Тривала експлуатація та функціональність покриття робить його дуже привабливим для кінцевого споживача.

Як вибрати сировину для основи

Технічні характеристики, якими відрізнятиметься продукція, залежать від сировини, з якої виготовляється фальцева покрівля. Крім параметрів, основа визначає і вартість матеріалу, його статус і сегмент на ринку. Основою бувають такі види металу:

 • сталь,
 • мідь,
 • титан-цинк,
 • алюміній.

Щоб розібратися в особливостях кожного варіанту, потрібно знати, як поводиться той чи інший метал при використанні його в покрівельному будівництві.

 • Сталь. Найпопулярніша основа для фальця, що пояснюється досить просто – це найдоступніша сировина. Фальцева покрівля зі сталі коштує дешевше, ніж з інших видів металу, але при виборі потрібно обов’язково приділити увагу показникам товщини металу та вмісту цинкового захисту. обробка цинком по обидва боки листа робить його витривалим і добре захищеним від корозії та іржі, а значить і дах зможе служити довгий час без втрати своєї функціональності та приємних зовнішніх даних. Крім цинкової складової, фальцева покрівля зі сталі також має захисне покриття з полімеру. Воно створює додатковий захист від сонця, вітру та формує гарний колір майбутньої покрівлі з малим ризиком вигоряння чи потьмарення.
 • Мідь. Мідна покрівля відноситься до преміального сегменту покрівельних покриттів, адже вона виготовлена з металу, який не потребує додаткових шарів захисту. Мідна основа гарантує довговічність даху за будь-яких кліматичних умов. З особливістю матеріалу варто відзначити те, що з роками колір виробу може змінюватися. Це говорить про властивості міді, але аж ніяк не позначається на експлуатації покрівельного матеріалу.
 • Титан-цинк. Продукція в такому варіанті не так часто зустрічається у продажу, причина цього – висока вартість товару, мізерність вибору відтінків.
 • Алюміній. Доступний варіант сировини для основи покрівельного матеріалу, за тривалістю служби також все непогано, але у зв’язку з м’якістю алюмінію такі листи можуть деформуватися, а вм’ятини на них псуватимуть вид даху.

Які фактори впливають на строк фальцевої покрівлі

 1. По-перше, як і для інших типів покриттів серйозний вплив надають кліматичні умови, в яких розташована будова. Вибір покрівлі фальца потрібно робити з урахуванням цього фактора.
 2. По-друге, залежно від якості виконаного монтажу визначається ризик та частота ремонту, а також тривалість експлуатації даху загалом. Неприпустимі помилки під час укладання, адже за них доводиться дорого платити в майбутньому і йдеться про реальні витрати, а не потенційні.
 3. По-третє, впливає і сам виробник – якщо це завод з ім’ям та репутацією, то він і сировину застосовує висококласну та стежить за обладнанням. Якщо ж виробнича компанія намагається заощаджувати на процесі виготовлення, це завжди позначається на самому матеріалі.

Серая фальцевая крыша

Очевидно, що термін служби конкретної покрівлі завжди індивідуальний, але домовласник може максимально створити всі умови, щоб він був максимальним – вибрати якісну продукцію і професійних покрівельників.

Скільки в середньому служить фальцева покрівля

Скільки прослужить фальцева покрівля, можна дізнатися із гарантійних документів, якщо вони є у продавця. Середній термін служби незалежно від типу основи становить 30-50 років, але якщо конкретизувати термін під конкретний вид основи, тоді цифри будуть такими:

 • алюмінієвий  – дах може служити близько 100 років за сприятливих умов,
 • мідна – заявлено про термін понад 100 років, адже це найдовговічніший варіант сировини,
 • сплав цинку та титану – 50-70 років,
 • оцинкована сталь – 30-50 років.

Фальцева покрівля стане чудовим захисним елементом будь-якого даху, прослужить не одне десятиліття і не принесе клопоту під час служби. Невибагливий до догляду матеріал добре виглядає через багато років експлуатації, і захищений від протікання краще за будь-яке інше покрівельне покриття.

Як влаштований механізм з’єднання

Фальцева покрівля з’єднується між собою у вигляді металевих панелей або їх називають картинами. Для цього не потрібні отвори, адже є спеціальний замок, який замикається і утворює герметичне полотно на поверхні даху. Існує кілька варіантів з’єднання – фальц:

 • класичний,
 • самозамикається.

Перший варіант відрізняється невеликою вагою покрівлі, довговічністю та герметичністю. Необхідна пряма решетування і висуваються високі вимоги до укладання картин, таку роботу можуть виконати тільки професійні будівельники.

Другий є покращеною альтернативою, адже замки самі замикаються і стик панелей утворюється якраз у місцях замку фальця. Клікфальц має великий попит через особливу простоту його монтажу.

Фальцеві замки бувають горизонтальними та вертикальними, простими та подвійними, але найнадійніший – це подвійний вертикальний фальцевий замок.