[email protected]
Пн.-Сб. 9:00 - 18:30

Як правильно зберігати та транспортувати металочерепицю

как хранить металлочерепицу

Короткий зміст:

Металочерепиця – популярне покриття для покрівлі, що вимагає дбайливого транспортування та зберігання через особливості своєї геометрії та складу. Якщо дотримуватись встановлених правил, вдасться зберегти листи в цілості та звести за їх допомогою міцну покрівлю. Ігноруючи вимоги до цих процесів, можна отримати серйозні проблеми ще на етапі підготовки до укладання металочерепиці. С-кровля підготувала основну інформацію, яка буде корисною для покупців та домовласників, які вибрали для свого майбутнього даху хвилясте покрівельне покриття.

Чому металочерепиця вимоглива до умов транспортування

 

Матеріал має такі структурні особливості, за яких необхідно виконувати всі правила поводження з виробом. Підставою металевої черепиці служить тонколистова сталь, яка незважаючи на оцинкування може легко піддаватися деформаціям під впливом механічних впливів. Є кілька причин з того, що перевозити металочерепицю необхідно з обережністю:

  • Листи, незважаючи на свою міцність, при сильних механічних навантаженнях можуть деформуватися. Якщо це станеться, можуть бути проблеми ще на етапі укладання виробу, не кажучи вже про саму експлуатацію.
  • Крім деформацій, поверхня листів може бути подряпана, такі зовнішні недоліки не порадують нікого.
  • Якщо правильно виконати транспортування, цілісність листів гарантує подальший безпроблемний монтаж та саму службу покриття у складі покрівельної конструкції.

Акуратне поводження з матеріалом гарантує збереження технічних та декоративних характеристик. Це важливо, адже покупка покрівельного матеріалу завжди є рівнозначною серйозним витратам.

Які особливості завантаження листів

Металочерепиця – матеріал, навантаження та вивантаження якого може виконуватися кількома способами:

  • ручним, тобто без будь-яких пристроїв,
  • механічним, що потребує залучення засобів механізації.

Враховуючи, що габаритні розміри продукції можуть бути різними, залежно від побажань замовника, потрібно враховувати особливості навантаження такої черепиці. Є поради, які будуть дуже актуальними в такій ситуації і це:

 

    1. Якщо довжина листів становить близько п’яти метрів, спеціальними пристроями вдається розподілити рівномірно вагове навантаження, тим самим можна уникнути переломів та прогинів листів.
    2. Навантажувачі вилки захоплюють листи знизу, а якщо немає спеціальних піддонів, тоді можна використовувати прокладку між вилами і упаковкою у вигляді дерев’яних дощок.
    3. Вивантаження матеріалу ручним методом передбачає участь покрівельників безпосередньо на об’єкті. Необхідно залучити достатню кількість робочих рук, щоб аркуші не перегиналися і не зазнавали ризику деформації.
    4. Коли потрібно зняти лист з пачки, це виконується вертикально, інакше можна пошкодити полімерне покриття.
    5. Закономірно, що кидати листи категорично забороняється, адже це матеріал, який потребує особливо дбайливого поводження.

Як повинна зберігатися металочерепиця

хранение металлочерепицы

Тривале зберігання металочерепиці, як і інших металевих матеріалів, рекомендується виконувати в сухих та критих приміщеннях або ангарах, також важлива наявність вентиляції. Існують загальноприйняті правила та рекомендації щодо того, як повинна зберігатися металочерепиця до початку її монтажу на об’єкті. Ці правила визначені такими факторами, як:

  • Геометричні розміри виробу,
  • Термін зберігання,
  • Тип покриття,
  • Особливості клімату

Для ефективного зберігання матеріалу необхідно захистити його від опадів, сонця та температурних коливань, оскільки саме ці фактори довкілля можуть вплинути на подальшу експлуатацію листів металочерепиці. Основні вимоги до зберігання:

  • У пачках продукцію рекомендують зберігати не більше місяця.
  • Важливо запобігти попаданню вологи та опадів, також уникнути появи конденсату.
  • Якщо планується тривале зберігання, за допомогою дерев’яних рейок можна відокремити листи один від одного, так між ними буде створено необхідну вентиляцію.
  • Не можна допустити контакту металевого покриття з хімічними реагентами, також вкрай небажано контактувати з іншими металами.

Поради домовласникам

Кожен домовласник вибирає якісне покриття для своєї покрівлі відповідно до своїх фінансових можливостей та побажань. Також крім відповідальності за вибір, на нього лягає відповідальність за те, чи буде виконане транспортування та зберігання правильно. Зацікавленість у дотриманні правил полягає в тому, що сам домовласник виграє від результату – матеріал зберігає свої властивості та функціональність, а майбутній дах набуває максимально надійного захисту.

Щоб ваша покрівля була змонтована за допомогою найкращої металочерепиці, необхідно:

  • Правильно вибрати продукцію, приділивши увагу виробнику черепиці, технічним параметрам, дизайну геометрії та кольору.
  • Забезпечити транспортування придбаних матеріалів відповідно до вимог виробників.
  • При необхідності дотримуватись вимог до тривалого зберігання будматеріалів.

Якщо всі пункти виконані, можна бути впевненим у тому, що покрівля з металочерепиці буде міцною, довговічною і захистить житло від усіх зовнішніх факторів.

Металочерепиця – доступний покрівельний матеріал, але потрібний уваги покупця на всіх етапах роботи з ним. Адже тонколистовий матеріал при всій своїй витривалості може бути пошкоджений безглуздим чином. І це тягне у себе як негативні емоції, а й додаткові витрати. Завдання ж домовласника – всіляко цього уникнути.