[email protected]
Пн.-Сб. 9:00 - 18:30

Профнастил чи металочерепиця

Серед усього розмаїття покрівельних матеріалів найбільшим попитом останнім часом користуються металочерепиця та профнастил. Вони мають хороші експлуатаційні показники і деякі відмінності.

Основа матеріалу

Профнастил – це профільований лист оцинкованої сталі з нанесеним захисним шаром. В процесі виробництва шляхом холодного прокату лист може набувати форму трапеції, хвилі або прямокутника.

Металочерепиця проводиться з рулонних сталевих оцинкованих листів способом холодного прокату, на які наносяться захисні і декоративні шари. Вона має хвилеподібну форму, висота хвилі і відстань між хвилями можуть бути різними і впливають на міцність матеріалу.

Товщина і вага матеріалу

Товщина профільованих листів буває в діапазоні від 0,5 мм до 1,2 мм. Вага профнастилу становить близько 3,6 – 11 кг / м2.

Товщина металочерепичних листів значно менше – 0,4 – 0,6 мм. Ваговій показник металочерепиці – близько 4 – 7 кг / м2

Покриття матеріалу

Профнастил покритий шаром цинку або алюмоцинка, які відповідають за міцність. Потім йде шар пассивизации, грунтовки і полімерне покриття (поліестер або матполіестер)

Металочерепиця має багато шарів – цинковий, пассівізірованная алюмопленка, грунтовка, полімерний шар (поліестер, пурал, пластизол, полімер), закріплюється все лаком.

Вартість матеріалу

Ціна на профнастил формується в залежності від характеристик металу, його специфікації і виробника.

Металочерепиця дорожчий будівельний матеріал через складної конструкції. Залежить від властивостей сировини і репутації виробника.

Сфера використання

Профнастил завдяки своїй універсальності знайшов широке застосування в будівництві – цим матеріалом покривають дахи будинків, використовують для спорудження парканів, обшивки стін приміщень, фасадів, фундаментів.

Металочерепиця – це виключно покрівельний матеріал з більш вузькою сферою застосування, використовується для зведення покрівель різних конструкцій.

Зовнішній вигляд

Профнастил значно поступається зовнішнім виглядом металочерепиці, яка виглядає значно естетичніше, ефектніше і привабливіше на даху будинків.

Роблячи висновки, можна сказати, що профнастил більш універсальний і недорогий будівельний матеріал, але серйозно поступається металочерепиці в зовнішньому вигляді.

 

profnastil2

Дах з профнастилу

 krysha-iz-metallocherepicy

Дах з металочерепиці