Як вибрати водостічні системи
Зміст статті:
Як зробити правильний вибір
Які елементи бувають водостічні системи
З яких сировинних матеріалів виробляються стоки?
Вибір дренажних систем для нової покрівлі слід робити акуратно. Адже саме від правильної організованої витоку води з поверхні покрівлі буде залежати період збереження фасадів будівлі… Надмірне зволоження фасадів через опади, що стікає з даху, призводить до руйнівних процесів і рано чи пізно стінки будівлі втратять свої декоративні властивості. Для того, щоб вигляд вашого будинку був завершений, а структура була функціональною, потрібно грамотно вибрати системи водостоків, також важливо подбати про їх грамотній установці.
На ринку будівельних матеріалів і аксесуарів для покрівлі є досить широкий асортимент продукції для виведення опадів з поверхні покрівлі. У той же час асортимент включає в себе не тільки продукцію різних виробників, але і з різним дизайном, з різних матеріалів і в різних колірних рішеннях. З такими варіантами, жоден покупець не залишиться без покупки, що задовольняє всі його побажання і побажання.
Найбільш часто використовуваних сировинних матеріалів у виробництві покрівельних стоків є:
- Оцинкована сталь або олово.
- Металочерепиця покрита полімерним покриттям або полівінілхлоридом.
- Мідь або титановий цинк.
Кожен з варіантів має свої унікальні переваги використання, і не можна не сказати про наявність деяких недоліків. Для більшості недосвідченим покупцям головне питання – який діапазон слід вибрати?
Як зробити правильний вибір
Якщо вам доведеться економити гроші, то варто звернути увагу на вироби з ПВХ, адже такі водостічні системи коштують недорого і в той же час володіють відмінними характеристиками. У зв’язку з тим, що пластик не є небезпечним впливом атмосферних опадів, вони не підлягають корозії. У зв’язку з тим, що пластик відмінно справляється зі змінами і перепагами температур, продукція не тріскається і не лопнула. Не бійтеся також снігові навантаження, які не можна уникнути взимку. Гнучкість, легкість, дешевизна-це три основні переваги пластикових дренажних систем.
Більш важливим є простота їх установки. Навіть непрофесійний в будівництві впорається з установкою пластикових систем.
Система водопостачання оцинкованої сталі на ринку не менша за попит, ніж пластиковий аналог. Такий вибір може бути виправдане за наявності, можливістю вибирати будь-який відтінок і досить тривалий термін служби. Головний недолік, як ви вже здогадалися, є корозією. Незважаючи на наявність захисного шару цинку, не може бути гарантовано, що сервіс продукту не буде затьмарене появою корозії на ньому. Зовні більш презентабельно виглядають сталеві аксесуари, ці системи краще поєднуються з таким популярним покриттям для покрівлі, як металочерепиця.
Які елементи бувають водостічні системи
Правильний вибір дренажної системи для власного будинку можна зробити, якщо врахувати:
- Площа стуринних променів і кут покрівлі.
- Особливості архітектури покрівлі.
- Передбачити опади.
- Особливості клімату і погоди.
Після аналізу цієї інформації можна буде розрахувати орієнтовну пропускну здатність систем, а також визначитися, якою повинна бути перетин жолобів.
Для того щоб опади були ефективно вилучені з поверхні даху, необхідно використовувати такі елементи:
- Водопроводів.
- Жолоб.
- Дужки.
- Стремена.
- Ущільнення.
- Заглушка.
- Водозбірні провали.
- Трійники і коліна.
Використання високоякісних дренажних систем може тривати кілька десятиліть, і якщо певна частина зношується, її легко можна зробити, замінивши його подібним новим. У системі є ряд елементів, тому процес його монтажу нагадує збірку дизайнера, головне зібрати його в правильній послідовності.
Вибір діаметра труб і жолобів залежить від об’єму води, яку вони можуть взяти. Але найчастіше вибирають такі секції: 80 мм, 90 мм, 100 мм. Індивідуальні характеристики конкретної покрівельної конструкції можуть впливати на розміри труб і окремих елементів.
Більший діаметр труб і жолобів знижує ризик засмічення цих елементів.
Щоб визначити кількість необхідних жолобів, потрібно розрахувати довжину периметра будинку і розділити його на довжину жолоба, що становить близько 3 м. Жолоби встановлюються вздовж даху і виступають в якості напрямних води на труби, які далі протікають опади. Для надійного підключення всіх елементів системи в єдину конструкцію потрібні кутові роз’єми. Якщо у вас є кілька контурів, вам потрібно використовувати заглушки. Спеціальні гачки використовуються для кріплення жолобів, він кріпиться до лобового скла або до стіни. Крок установки гачки залежить від того, що сніг навантаження планується взимку. Оптимально, якщо це 0,6-0,9 м.
Вода, що надходить із даху, зібрана в кратерів, а потім потрапляє в трубопровід. Можна розрахувати необхідну кількість труб для одного трубопроводу на основі розмірів самих труб і висоти конструкції.
Існує ряд особливостей установки дренажних систем і всіх його елементів. З компетентними фахівцями, які можуть бути залучені в процес побудови покрівлі і всіх її елементів, швидше за все, всі етапи будуть виконуватися грамотно, а результат буде солідним і надійним дизайном з довгим життям. Незважаючи на те, що особливих труднощів при установці дренажних систем і елементів немає, краще впоратися з завданням досвідченого фахівця. Хоча неможливо викинути можливість робити таку роботу самостійно, як частина поліпшення функціональності вашого будинку.